Nowa trasa i rondo w Włocławku bliskie ukończenia: droga otwarta dla ruchu przed świętami

Z bliska nadchodzącym zakończeniem prac budowlanych, nowo wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulicy Kruszyńskiej z nowo powstałą drogą przechodzącą przez dawne tereny cyrkowe, jest już w pełni pokryte asfaltem. Zgodnie z planem, wszelkie utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane tymi inwestycjami, trwającymi od sierpnia, powinny zakończyć się w tym tygodniu.

Ulica Kruszyńska była zamknięta dla ruchu od połowy sierpnia. Obecnie jest możliwość przejazdu segmentem między aleją Królowej Jadwigi a rondem Falbanka. Zamknięcie tej drogi ma bezpośredni związek z budową nowego odcinka trasy średnicowej, która ma za zadanie połączyć aleję Królowej Jadwigi i ulicę Kruszyńską z ulicą Kaliską.

W ramach tych inwestycji najpierw powstało rondo na skrzyżowaniu z ulicą Kaliską. Obecnie trwają końcowe prace nad budową nowej drogi oraz przebudową skrzyżowania jej z ulicą Kruszyńską i aleją Królowej Jadwigi, gdzie zostało zbudowane nowe rondo turbinowe.

Wszystkie warstwy asfaltu są już na miejscu na rondzie turbinowym na skrzyżowaniu ulicy Kruszyńskiej z nowo powstałą drogą. Trwają prace nad malowaniem pasów, instalacją znaków pionowych oraz sadzeniem drzewek.

Informacje o zbliżającym się otwarciu dla ruchu nowej trasy i ronda udzielił ostatnio urlopowany zastępca prezydenta Włocławka, senator Krzysztof Kukucki, typowany na stanowisko wiceministra rozwoju i technologii. Mimo swych obowiązków w Warszawie, nieprzerwanie śledzi postępy inwestycji w rodzinnym mieście. Poinformował, że nowa ulica i rondo powinny być dostępne dla kierowców najpóźniej w najbliższy piątek.

Niezależnie od niekorzystnej pogody na początku grudnia, roboty drogowe mają zostać zakończone w najbliższym tygodniu. Oznacza to, że jeszcze przed świętami (prawdopodobnie w piątek) kierowcy nie będą musieli borykać się z utrudnieniami w tym obszarze miasta. Układ komunikacyjny Włocławka zostanie wzbogacony o kolejny element drogi średnicowej, łączący ulicę Kruszyńską z ulicą Kaliską – napisał Kukucki na swoim profilu na Facebooku.

Potwierdzenie tych informacji przekazała firma Drogtom, wykonawca inwestycji.

Krzysztof Kukucki ujawnił również, że rondo turbinowe na skrzyżowaniu ulicy Kruszyńskiej z nową drogą będzie ozdobione ręcznie malowaną cukiernicą. Wykonana przez pracowników Fabryki Fajansu cukiernica o średnicy 3 metrów będzie zdobić nowe rondo turbinowe na skrzyżowaniu ulicy Kruszyńskiej, alei Królowej Jadwigi oraz nowej drogi średnicowej.