Policyjna akcja "Twoje światła – nasze bezpieczeństwo" zakończona: z ruchu wyeliminowano 61 pojazdów

Włocławski ruch uliczny został pozbawiony aż 61 pojazdów. Ta sytuacja jest rezultatem policyjnej akcji noszącej nazwę „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, której celem było skupienie uwagi na stanie oświetlenia w samochodach. To właśnie niewłaściwe światła stanowiły przyczynę tak drastycznego ograniczenia liczby pojazdów na włocławskich drogach.

Operacja policyjna, która trwała blisko dwa miesiące, zakończyła się w połowie grudnia. Pierwsze działania rozpoczęto już w połowie października. Przez ten czas funkcjonariusze policji dokładnie sprawdzali stan i jakość oświetlenia w pojazdach. Działania te były niezbędne, bowiem prawidłowe światła są jednym z kluczowych czynników wpływających na bezpieczeństwo na drogach.

Nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek podkreśla znaczenie tej akcji dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Zgodnie z jej słowami, akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” miała na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na włocławskich ulicach poprzez eliminację pojazdów z niesprawnym oświetleniem.