Przebudowa włocławskiego Sądu Okręgowego jest na finiszu. Kiedy przewidziane jest oficjalne otwarcie?

Włocławski Sąd Okręgowy prawie zakończył swoje przenosiny do nowej siedziby, zlokalizowanej na osiedlu Południe. W jakim stadium jest praca budowlana nad tym obiektem? Czy wiemy już kiedy odbędzie się jego oficjalne otwarcie?

Na ulicy Żeromskiego 28 powstał nowoczesny budynek o czterech piętrach, który może pochwalić się powierzchnią użytkową wynoszącą 6115 m2. Został zaprojektowany tak, aby spełniać najwyższe standardy dotyczące wymiaru sprawiedliwości.

Kompleks ten zapewni bezpieczne i efektywne funkcjonowanie sądów, zachowując jednocześnie powagę i godność tej instytucji – tak opisało go Ministerstwo Sprawiedliwości. Nowa siedziba Sądu Okręgowego dysponuje 16 salami rozpraw, w tym jedną przystosowaną dla osób niebezpiecznych oraz ośmioma salami z wydzieloną strefą dla konwoju.

Cały projekt kosztował około 80 milionów złotych. Wykonawcą był bydgoski Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EBUD. Budowa rozpoczęła się w 2019 roku, a teren pod nią miasto przekazało Skarbowi Państwa w formie darowizny.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego we Włocławku, sędzia Jolanta Kocur, poinformowała, że obecnie budynek przy ulicy Żeromskiego jest przygotowywany do stopniowego przenoszenia poszczególnych jednostek organizacyjnych do nowej siedziby.

Sąd Okręgowy we Włocławku planuje rozpocząć prace w nowej siedzibie w pełnym zakresie w pierwszym kwartale 2024 roku – poinformowała sędzia Jolanta Kocur.