Heroiczna interwencja po służbie – funkcjonariusz policji zatrzymuje nietrzeźwego kierowcę

Policjant z Komendy w Włocławku pokazał, że obowiązki służbowe nie kończą się tylko na godzinach pracy. Jego czujne oko i szybka reakcja podczas czasu wolnego zaowocowały tym, że 64-letni włocławianin, który prowadził pojazd po spożyciu alkoholu, nie uniknie odpowiedzialności karnej. Mężczyzna miał w organizmie aż 1,7 promila alkoholu.

Całe zajście odbyło się w środę (27.12.2023) około godziny 20:00 na terenie Włocławka. Sierżant sztabowy Jakub Zawalski z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego komendy we Włocławku powracał wówczas do domu po zakończeniu swojej zmiany. Podczas tej podróży zwrócił uwagę na skodę poruszającą się nienaturalnie, jadącą „wężem” i po chodniku przy ulicy Olszowej, której trasa kończyła się na krawężniku.

Dostrzegłszy to, natychmiast zainterweniował, podchodząc do pojazdu w celu ustalenia przyczyn nietypowego zachowania kierowcy. Po wyczuciu zapachu alkoholu na oddechu mężczyzny, uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił o sytuacji patrol służby.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze, którzy przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy. Test potwierdził, że 64-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W jego organizmie wykryto 1,7 promila alkoholu.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Czeka go możliwość do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz surowa grzywna. Policja już zatrzymała mężczyźnie prawo jazdy.

Zachęcamy wszystkich uczestników ruchu drogowego do przestrzegania przepisów oraz zachowania ostrożności na drogach. Pamiętajmy, że jesteśmy użytkownikami dróg i powinniśmy być świadomi swoich czynów. Kierujący pod wpływem alkoholu stanowi zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych użytkowników ruchu drogowego. Dlatego powinniśmy reagować na takie sytuacje i zgłaszać je odpowiednim służbom.