Ul. Piekarska dostosowuje się do niebezpiecznej kamienicy: Przejeżdżać można teraz w obie strony

Na ul. Piekarskiej we Włocławku wprowadzono zmiany w organizacji ruchu, które wynikają ze stanu jednej z lokalnych kamienic. Budynek, który jest w bardzo złym stanie technicznym, zagraża bezpieczeństwu przechodniów i kierowców. W efekcie, na tym odcinku drogi można teraz poruszać się pod prąd.

Miasto Włocławek poinformowało o nowych zasadach poruszania się ul. Piekarską. Przede wszystkim, przejazd na wysokości numeru 11 został całkowicie zablokowany. Chodnik po przeciwnej stronie jezdni pozostaje jednak dostępny dla pieszych. Dodatkowo, na odcinku od ul. Królewieckiej do posesji nr 11, jak również między ulicami 3 Maja a Brzeską, dopuszczono ruch w obu kierunkach.

Kamienica pod adresem Piekarska 11 jest w tak złym stanie, że jej dokładna ocena nie jest możliwa. Z tego powodu chodnik i jezdnia w jej pobliżu są zamknięte dla ruchu. Miasto czeka na interwencję Lokalnego Zrzeszenia Właścicieli Nieruchomości, które formalnie jest zarządcą groźnego budynku. LZWN jednak twierdzi, że już dawno straciło pełnomocnictwo w tej sprawie, ponieważ właściciel nieruchomości zniknął bez śladu, a kontakt z potencjalnymi spadkobiercami nie jest możliwy.

Teodor Grzegórki, dyrektor LZWN, wyjaśnił, że organizacja czeka na opinię nadzoru budowlanego i konsultacje z prawnikiem. Jakiekolwiek kroki w sprawie kamienicy zostaną podjęte najwcześniej po świętach.

W środę 20 grudnia, około godziny 8:00, doszło do załamania się nadproża okna na drugim piętrze kamienicy przy ul. Piekarskiej 11. Cegły i deski opadły na chodnik i jezdnię. Nikt na szczęście nie został ranny. Straż pożarna zabezpieczyła fasadę budynku, ale od tego czasu nic więcej nie zostało zrobione w tej sprawie.