Włocławski podejrzany o handel narkotykami zatrzymany – grozi mu nawet 10 lat więzienia

Na terenie Włocławka, funkcjonariusze miejscowej policji zatrzymali mężczyznę w wieku 34 lat. Podejrzenia padły na niego w kwestii posiadania substancji niedozwolonych. W jego posiadaniu znaleziono dużą ilość amfetaminy, co skutkuje ryzykiem narażenia go na wyrok wieloletniego pozbawienia wolności.

Zabezpieczony żółty woreczek z narkotykami jest dowodem przestępstwa
Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępstw kryminalnych z Włocławka podejrzewali, że ten konkretny mieszkaniec miasta może być zaangażowany w działalność związaną z narkotykami. Te przypuszczenia zostały potwierdzone podczas przeszukania pomieszczeń, które były przez niego używane.

Podczas kontroli odnaleźli foliowy woreczek zawierający podejrzany proszek. Został on natychmiast zabezpieczony i poddany szczegółowym badaniom. Analizy wykazały, że jest to ponad 160 gramów amfetaminy.

Mężczyzna został postawiony w stan oskarżenia na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz musi się liczyć z konsekwencjami, które mogą wynieść nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kodeks karny przewiduje tak surową karę za posiadanie oraz dystrybucję znacznych ilości nielegalnych substancji.