Bezskuteczna próba odjazdu z blokadą na kole – pomagała straż pożarna

Na jednej z ulic we Włocławku o nazwie Zapiecku doszło do niecodziennego zdarzenia. Straż Miejska musiała założyć blokadę na koło luksusowego samochodu marki Mercedes, który został zaparkowany w niedozwolonym miejscu. Kierująca tym pojazdem, pomimo oczywistych przeszkód, podjęła próbę odjazdu. Sytuacja przybrała taki obrót, że konieczne stało się wezwanie dodatkowych sił w postaci straży pożarnej.

Całe zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 20.01., podczas godzin popołudniowych. Kobieta, będąca właścicielką Mercedesa, zaparkowała swoje auto na ulicy Zapiecku, blokując tym samym ruch drogowy. W reakcji na takie zachowanie, funkcjonariusze Straży Miejskiej zaaplikowali blokadę na koło jej samochodu. Dodatkowo, na bocznej szybie pojazdu od strony kierowcy umieszczono informacyjną ulotkę o unieruchomieniu pojazdu.

Mimo jasno zarysowanej sytuacji, właścicielka niezgodnie zaparkowanego Mercedesa postanowiła spróbować swoich sił i odjechać z założoną blokadą. Pomimo wystawionych wysiłków, próba ta zakończyła się niepowodzeniem. Dodatkowo, aby usunąć naruszoną przez nią blokadę, konieczne okazało się wezwanie jednostki straży pożarnej.

Strażacy, korzystając ze specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, musieli usunąć z koła pojazdu uszkodzoną blokadę. To nietypowe zdarzenie pokazuje, jak ważna jest świadomość kierowców oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.