Działania policyjne na terenie Włocławka mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego

W dniu wczorajszym, 10 stycznia 2024 roku, na terenie Włocławka funkcjonariusze ruchu drogowego przystąpili do aktywnego uczestnictwa w wojewódzkim programie znanym jako „NURD”. Istotą tych działań była próba zwiększenia poziomu bezpieczeństwa dla tych uczestników ruchu drogowego, którzy nie są chronieni pojazdami i w rezultacie są bardziej narażeni na poważne obrażenia podczas incydentów drogowych.

Decydując się na zaangażowanie w ten projekt 10.01.2024, funkcjonariusze skoncentrowali swoje działania głównie w lokalizacjach, które statystycznie są najbardziej niebezpieczne dla niechronionych użytkowników dróg. Są to przede wszystkim obszary w pobliżu skrzyżowań, przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów.

Podsumowanie tej operacji pokazuje, że efekty tego typu działań mogą być bardzo konkretne. W trakcie działań policyjnych udało się ujawnić aż 34 wykroczenia, które zostały popełnione przez kierowców w stosunku do osób niechronionych na drodze.

Jedno jest pewne, to nie są ostatnie tego rodzaju interwencje. Wzywamy wszystkich do przestrzegania zasad ruchu drogowego i zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu, zarówno pieszych jak i pojazdów.