Elektryczny rower ukradziony w Berlinie odzyskany przez policję we Włocławku

Ponownie zjednoczenie właściciela ze skradzionym mu rowerem elektrycznym miało miejsce we Włocławku, pomimo że kradzież miała miejsce w Berlinie. Wszystko to za sprawą energicznych działań Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, szczególnie komisarza Zbigniewa Cybulskiego, który jako oficer dyżurny KWP, nieustannie dążył do odzyskania skradzionego pojazdu.

Zgłoszenie o skradzionym pojeździe wpłynęło wieczorem 23 stycznia na stanowisko kierowania KWP w Bydgoszczy od Komendy Głównej Policji. Zgodnie z informacjami otrzymanymi od GPS-a, ciągnik marki Cube, rzekomo skradziony z Niemiec, miał być na jednej z ulic Sierpca.

Następnie dotarło kolejne zgłoszenie, że domniemany pojazd zmierza w stronę województwa kujawsko-pomorskiego. Ostatecznie otrzymaliśmy informację od dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, że przypuszczalny ciągnik porusza się drogą wojewódzką 561 w kierunku Dobrzynia nad Wisłą.

Komisarz Zbigniew Cybulski, odpowiedzialny za zarządzanie siłami policyjnymi w tym dniu, szybko zareagował, informując dyżurnych jednostek powiatowych na trasie oraz sąsiednie. Nakazał również wszystkim patrolom w służbie zwracać szczególną uwagę na lawety przewożące ciągnik rolniczy.

Około godziny 21:40 do stanowiska kierowania komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy wpłynęła kolejna wiadomość z GPS-a, który pokazywał, że pojazd porusza się drogą wojewódzką nr 562. Ta informacja została natychmiast przekazana policji we Włocławku i Lipnie.

Kiedy jednak wszystkie dotychczasowe działania okazały się nieskuteczne, komisarz Cybulski podjął decyzję o osobistym kontakcie z poszkodowanym. Jego biegła znajomość języka niemieckiego okazała się pomocna, jak również fakt, że to nie ciągnik rolniczy został skradziony obywatelowi Niemiec, a rower elektryczny o wartości 2 tys. euro. Poszkodowany dostarczył zdjęcia skradzionego pojazdu oraz dokładne numery identyfikacyjne.

Chwilę później Cybulski otrzymał informację, że rower znajduje się na prywatnej posesji we Włocławku, zgodnie z danymi z GPS. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policyjny, który o godzinie 22:30 potwierdził odzyskanie skradzionego roweru.

W ostatni piątek 26 stycznia do Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wpłynęło podziękowanie od mieszkańca Berlina. W swojej wiadomości wyraził wdzięczność dla komisarza Zbigniewa Cybulskiego za jego zaangażowanie w sprawę.