Policja Włocławek na A1 zatrzymuje pojazd z 6 kg nielegalnych substancji

Sprawcze Renault pełne narkotyków zostało zatrzymane przypadkowo podczas rutynowej kontroli drogowej na autostradzie A1 w pobliżu Włocławka. Samochód owładniony był przez dwóch mężczyzn, którzy zostali aresztowani po odkryciu zawartości ich pojazdu. Całe zajście miało miejsce w czwartek, 25 stycznia, jednak informacje dotyczące tego zdarzenia zostały udostępnione przez policję dopiero teraz.

Podczas służby na autostradzie A1, funkcjonariusze ruchu drogowego przystąpili do kontroli pojazdu marki renault. Kierowca, który był trzeźwy i posiadał wszystkie wymagane dokumenty, nie budził żadnych podejrzeń. Miał on 31 lat.

Jednakże, coś innego zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Za przednimi siedzeniami leżały torby wypełnione suszem roślinnym o specyficznym zapachu. Zarówno 31-letni kierowca, jak i 29-letni pasażer zaprzeczyli posiadaniu tej substancji, co skutkowało ich aresztowaniem dla wyjaśnienia sprawy – asertywnie podkreśla nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Policjanci zabezpieczyli torby zawierające susz, który później został poddany badaniom. Wstępna ekspertyza wykazała, że jest to marihuana o łącznej wadze sześciu kilogramów.