Gminna zbiórka choinek po Świętach we Włocławku na pełnych obrotach

Podobnie jak w poprzednich latach, mieszkańcy Włocławka mogą pozbyć się swoich choinek Bożonarodzeniowych, wrzucając je do specjalnie przeznaczonych do tego kontenerów. Kilka z nich zostało już rozmieszczonych na wyznaczonych osiedlach.

Dziś, 8 stycznia, rozpoczyna się gminna akcja zbierania choinek, która potrwa kilka tygodni. Kontenery metalowe, jak zwykle, dostarcza miejska firma Saniko. Akcje tego typu cieszyły się dużym zainteresowaniem w poprzednich latach. Niektóre kontenery, takie jak te na osiedlu Zazamcze, zostały wypełnione drzewkami w ciągu kilku godzin.

Saniko jednak przypomina, że kontenery są przeznaczone wyłącznie do zbierania żywych choinek. Nie można tam wrzucać dekoracji świątecznych ani sztucznych choinek.

Zdaniem firmy Saniko, żywe choinki będą odbierane z posesji jednorodzinnych podczas regularnej zbiórki odpadów „BIO”.

Pracownicy miejskiej spółki przewiozą zabrane choinki do Regionalnego Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Machnaczu. Tam drzewka po rozdrobnieniu zostaną przekształcone w kompost.

Miejsca, w których umieszczono kontenery to między innymi: Zielony Rynek, ulica Promienna (pętla autobusowa), ulica Toruńska 53B, ulica Toruńska 93, ulica Norwida 1, ulica Płocka 127A, ulica Broniewskiego (plac cyrkowy), ulica Kolska 14, ulica Kaszubska 3, ulica Olszowa 7, ulica Bartnicka (przy boisku), ulica Hoża 2, skrzyżowanie Polna/Barska, skrzyżowanie Ostrowska/Kręta, skrzyżowanie Kapitulna/Jastrzębia i skrzyżowanie Chocimska/Pogodna. Akcja trwać będzie do końca miesiąca, czyli do 31 stycznia.