Policja Włocławka w działaniach „Trzeźwy kierujący” na drogach województwa kujawsko-pomorskiego

W walce o bezpieczeństwo na drogach, mundurowi z Włocławka podjęli zaangażowanie w regionalnym przedsięwzięciu mającym na celu eliminację nietrzeźwych kierowców z ruchu drogowego. Inicjatywa o nazwie „Trzeźwy kierujący” ma za zadanie przeciwdziałać nieodpowiedzialnym praktykom części uczestników ruchu, którzy mimo licznych ostrzeżeń i apele, decydują się prowadzić pojazdy po spożyciu alkoholu.

W pierwszy wtorek Nowego Roku (2.01.2024), włocławscy policjanci wznowili swoje zaangażowanie w te szczególne działania, które regularnie odbywają się na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Akcja ta skupia się na kontroli trzeźwości kierowców zarówno samochodów, jak i rowerów.

Podczas akcji „Trzeźwy kierujący”, funkcjonariusze przeprowadzili badania alkomatem u 982 osób prowadzących różnego rodzaju pojazdy i niestety zidentyfikowali trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce już o godzinie 7 rano w Pikutkowie (gm. Brześć Kujawski), gdzie 50-letni kierowca citroena miał prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Zgodnie z prawem, osoba ta teraz będzie musiała odpowiadać przed sądem za swoje nieodpowiedzialne działanie, a konsekwencją może być grzywna sięgająca nawet 30 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

Inne dwa przypadki dotyczyły rowerzystów, którzy zostali zatrzymani w miejscowościach Kowal i Choceń. Jeden z nich, 39-latek, miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu, natomiast drugi, 57-latka, ponad 0,8 promila. Obydwaj zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2 500 złotych.

Akcje takie jak „Trzeźwy kierujący” będą nadal realizowane przez policję na drogach województwa kujawsko-pomorskiego o różnych porach i w różnych miejscach, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.