Walka z surową zimą: Ratusz Włocławek tłumaczy się z trudnymi warunkami na drogach

Od kilku godzin mieszkańcy Włocławka zmęczeni są trudnymi warunkami na drogach, gdzie panuje śliskość spowodowana zalegającym śniegiem i lodem. Głos w tej sprawie zabrał włocławski ratusz po godzinie 18:00.

Kilkanaście minut po godzinie 16:00 odnotowano na portalu Dzień Dobry Włocławek, że liczne ulice miasta pokrywają niebezpieczne warstwy lodu i śniegu. Wiadukt na ulicy Wroniej został uniemożliwiony do przejazdu przez ciężarówkę, która nie była w stanie pokonać śliskiej nawierzchni.

Autobusy miejskie również borykały się z problemami, odnotowując znaczne opóźnienia nawet do pół godziny.

Wyjątkowo niebezpieczne warunki na włocławskich drogach skłoniły ratusz do wydania oświadczenia po godzinie 18:00.

– Zimowe opady utrudniają poruszanie się zarówno kierowcom jak i pieszym. Apelujemy o ostrożność i rozwagę – podkreślono na oficjalnym profilu miejskim na Facebooku

Włodarze miasta poinformowali również o wdrożeniu działań mających na celu poprawę sytuacji na drogach. Do akcji oczyszczania ulic ze śniegu skierowano kilkanaście pługopiaskarek.

– Około godziny 14:00, kilkanaście pługopiaskarek rozpoczęło pracę na drogach Włocławka. Stworzone warunki atmosferyczne stwarzają jednak problemy także dla tych maszyn – konieczność pokonania trasy z ulicy Toruńskiej na most zajęła jednej z nich całą godzinę! Mimo wszystko, te pojazdy będą w ruchu przez wiele kolejnych godzin, rozsypując piasek zmieszany z solą – podkreślono.