64-letni mieszkaniec Włocławka zatrzymany za posiadanie amfetaminy. Może trafić do więzienia na 10 lat

Zaangażowani w walkę przeciwko narkotykom, funkcjonariusze z włocławskiej komendy dokonali zatrzymania 64-letniego mężczyzny. W trakcie przeszukania domu, w którym mieszkał, natrafili na dużą ilość amfetaminy. Sąd podjął decyzję o umieszczeniu podejrzanego na okres trzech miesięcy w areszcie tymczasowym.

Policjanci działający na terenie Włocławka, specjalizujący się w zwalczaniu narkotykowej przestępczości, mieli podejrzenia co do tego, że 64-latek może być w posiadaniu nielegalnych substancji. Postanowili sprawdzić tę informację i poddali przeszukaniu pomieszczenia, które były używane przez mężczyznę – relacjonuje nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek, pełniąca rolę oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Po zatrzymaniu mężczyzna został przewieziony do prokuratury. Tam postawiono mu zarzuty posiadania dużej ilości substancji psychotropowych i udostępnienia jej innym osobom.

Podejrzany o naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 64-latek, teraz musi liczyć się z konsekwencjami swoich działań. Grozi mu bowiem kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z wnioskiem skierowanym przez policję i prokuratora, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.