Apel włocławskiej policji: poszukiwani świadkowie potrącenia pieszej przez niezidentyfikowanego kierowcę

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji (KMP) we Włocławku apelują do społeczności lokalnej o pomoc w zebraniu informacji na temat wypadku drogowego, który miał miejsce na początku lutego. Szczególne okoliczności incydentu sprawiają, że pomoc świadków jest kluczowa – po potrąceniu pieszej, kierowca nie zatrzymał się, lecz uciekł z miejsca zdarzenia.

Wypadek wydarzył się w piątek 2 lutego, między godziną 14:00 a 14:20, na ulicy Broniewskiego 26 we Włocławku. Kierowca pojazdu osobowego uderzył w kobietę, która w tym momencie poruszała się po chodniku, po czym opuścił miejsce zdarzenia bez udzielenia pomocy. Jak informuje nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek z KMP we Włocławku, ofiara incydentu odniosła obrażenia ciała.

Policjanci we Włocławku intensywnie poszukują teraz osób, które byłyby w stanie dostarczyć informacje na temat tego zdarzenia. Mają one pomóc w ustaleniu szczegółowej sekwencji wydarzeń i zidentyfikowaniu sprawcy. Każda osoba, która posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, jest proszona o zgłoszenie się do policji.

– W celu pełnego wyjaśnienia okoliczności tego wypadku, potrzebujemy pomocy osób, które były bezpośrednimi świadkami zdarzenia. Prosimy o kontakt z włocławską komendą pod numerami telefonów 47 753 56 00 lub 47 753 56 25 – podkreśla Seligowska-Ostatek. Przy zgłaszaniu informacji powinno się powołać na numer sprawy PPM-II-570/24.