Brześć Kujawski: Przebudowa dróg i powstanie nowego terenu rekreacyjno-sportowego w planach inwestycyjnych

W nadchodzącym okresie wiosennym, gmina Brześć Kujawski planuje rozpocząć działania związane z renowacją kilku dróg lokalnych m.in. na terenie Wienca Zalesia czy Kąkowej Woli. Dodatkowo, w miejscowości Dubielewo, przewidziana jest budowa terenu przeznaczonego do rekreacji i sportu.

Siedziba lokalnej administracji samorządowej w Brześciu Kujawskim, informuje, iż za kilka dni zostanie uruchomiony proces przetargowy dotyczący przebudowy dróg gminnych w następujących miejscowościach: Wieniec Zalesie, Kąty, Falborz, Miechowice, Kąkowa Wola oraz Redecz Krukowy. Jest to kolejny etap realizacji strategii mającej na celu ulepszanie infrastruktury drogowej na terenie gminy. Głównymi korzyściami dla mieszkańców i użytkowników tych dróg będą podniesienie komfortu jazdy oraz poprawa bezpieczeństwa – jak zapewnia Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim.

Pełne szczegóły dotyczące wartości tych inwestycji, terminów realizacji oraz szczegółów dotyczących planowanych prac będą dostępne po ogłoszeniu przetargu.

W miejscowości Dubielewo, na działce nabytej od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, planowana jest budowa terenu rekreacyjno-sportowego. Ten projekt ma na celu stworzenie przestrzeni dostępnej dla wszystkich mieszkańców sołectwa Dubielewo, która będzie służyć do wypoczynku i aktywności fizycznej. Na terenie tym zaplanowano budowę treningowego boiska do piłki nożnej, boiska do siatkówki plażowej oraz koszykówki, zewnętrznej siłowni oraz altany. Obecnie widoczne są już struktury placu zabaw. Cała przestrzeń będzie odpowiednio oświetlona, ogrodzona i wyposażona w miejsca parkingowe.