Łowcy kontra kłusownicy: dwóch mężczyzn zatrzymanych za nielegalny połów ryb przy użyciu zakazanego sprzętu

Mieszkańcy powiatu radziejowskiego, w wieku 42 i 22 lat, zostali zatrzymani przez siły policyjne oraz strażników Państwowej Straży Rybackiej na terenie miejscowości Kamieniec nad rzeką Niwką. Oskarżeni zostali o wykorzystanie niedozwolonego sprzętu, tzw. podrywki z oczkiem, do nielegalnego połowu ryb – informuje aspirant sztabowy Marcin Krasucki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

Rzeczone narzędzie służące do nielegalnej aktywności zostało skonfiskowane przez funkcjonariuszy. Bezpośrednio po zdarzeniu, mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące łamania prawa przez prowadzenie nielegalnej działalności rybackiej.

Wykroczenie, którego dopuścili się zatrzymani, jest kwestią poważną i stanowi wyraźne naruszenie prawne. Niewłaściwe działania podejrzanych mogą skutkować nałożeniem kary finansowej lub nawet karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Walka z kłusownictwem jest kluczowa dla zachowania zdrowia lokalnych ekosystemów wodnych i utrzymania ich równowagi. Działania te mają na celu ochronę populacji ryb i służą zapewnieniu ich długotrwałego przetrwania.