Szkolne edukacyjne spotkania z funkcjonariuszami Policji Włocławek na temat bezpieczeństwa przed feriami zimowymi

W dniach poprzedzających ferie zimowe, włocławscy stróże prawa nie zapominają o swojej misji edukacyjnej skierowanej do najmłodszych. Szczególnie teraz, kiedy dzieci będą miały więcej wolnego czasu, policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową nr 8 we Włocławku. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której głównym celem było przekazanie uczniom cennych porad dotyczących bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowego odpoczynku.

Funkcjonariusze, oprócz swoich standardowych obowiązków, angażują się w organizację różnego rodzaju spotkań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Podczas tych interakcji omawiane są ważne tematy związane z bezpieczeństwem. W tym konkretnym przypadku, koncentrowaliśmy się na kwestii bezpieczeństwa podczas zbliżającej się zimowej przerwy szkolnej.

Przerwy w nauce to czas, kiedy uczniowie mają dużo wolnego czasu – często spędzanego aktywnie na dworze lub przed ekranem komputera. Mundurowi podczas spotkania skupili się na omówieniu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpieczeństwa podczas zabawy na dworze oraz korzystania z numeru alarmowego 112. Nie zabrakło również wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu i omówienia zagrożeń, które mogą na niego czekać.

Mamy ogromną nadzieję, że nadchodzące ferie będą dla wszystkich uczniów nie tylko czasem radosnego odpoczynku, ale przede wszystkim bezpiecznym okresem wolnym od szkolnych obowiązków.