Trzy osoby prowadzące pod wpływem alkoholu wśród 1000 skontrolowanych we Włocławku podczas Dnia Zakochanych

Działania pod kryptonimem „TRZEŹWY KIERUJĄCY” przeprowadzono we Włocławku w Walentynki, czyli 14 lutego. Policjanci na terenie miasta sprawdzali trzeźwość kierowców, a ich działania obejmowały prawie tysiąc kontroli. Niestety, w trzech przypadkach doszło do ujawnienia osób kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu.

Policja ruchu drogowego we Włocławku skupiła swoje działania na tym dniu na wyeliminowaniu z ruchu drogowego tych kierowców, którzy decydują się na prowadzenie pojazdów „pod wpływem”. Kontrole odbywały się zarówno w godzinach porannych, jak i wieczornych. Patrole były rozmieszczone na drogach wylotowych z Włocławka, gdzie dokonywano kontroli wszystkich kierowców pod względem stanu trzeźwości. W wyniku tych działań, przeprowadzono łącznie 983 kontroli, które w trzech przypadkach ujawniły kierujących pod wpływem alkoholu – informuje sierżant sztabowy Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Pierwsze zatrzymanie osoby prowadzącej pod wpływem alkoholu miało miejsce po godzinie 7:30 na ulicy Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Okazało się, że 27-letni rowerzysta miał w swoim organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Za to wykroczenie mężczyzna otrzymał od policjantów mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Podczas wieczornych kontroli na ulicy Wiejskiej we Włocławku, policjanci zatrzymali dwie kolejne osoby. Obaj byli w stanie po spożyciu alkoholu i prowadzili samochody marki Renault – jeden kierowca miał 34 lata, a drugi 45 lat. „Badanie alkomatem u obu panów wykazało prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie” – dodaje Tomaszewski.

Zatrzymani kierowcy teraz będą musieli odpowiedzieć przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi im kara aresztu lub wysoka grzywna, która może wynieść nawet do 30000 złotych. Dodatkowo, policja zatrzymała im prawa jazdy do czasu zakończenia postępowania.