Zatrzymanie pijanej nastolatki dewastującej parkową infrastrukturę w Ogrodzie na Pompce

Włocławscy strażnicy miejscy udaremnili próbę dewastacji drewnianych elementów parkowych przez 15-letnią dziewczynę znajdującą się pod wpływem alkoholu. Zdarzenie miało miejsce w Ogrodzie na Pompce i zakończyło się zatrzymaniem nastolatki, która miała w organizmie blisko półtora promila alkoholu.

Incydent miał miejsce w sobotni wieczór, 10 lutego, dokładniej o godzinie 20:45. Scena zdarzenia to Ogród na Pompce, który jest częścią Parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku.

Za sprawą telefonicznego zgłoszenia, dyżurny Straży Miejskiej dowiedział się o grupie młodzieży niszczącej parkowe wyposażenie. Na miejsce natychmiast skierowany został Patrol Interwencyjny, który po krótkim pościgu zatrzymał jedną z osób uczestniczących w akcie wandalizmu – 15-letnią dziewczynę, jak informuje straż miejska we Włocławku. Po zakończeniu działań interwencyjnych, dziewczyna została przekazana pod opiekę swojej matki.

Badanie alkomatem wykazało, że młoda wandalka była nietrzeźwa. W jej wydychanym powietrzu stwierdzono obecność 1,41 promila alkoholu.

Informacja o aktach dewastacji została przekazana odpowiedzialnym za utrzymanie parkowej infrastruktury – Wydziałowi Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Włocławka.