Wypadku na skrzyżowaniu ulic Wojskowej i Barskiej: Dostawczak kia zderzył się z autobusem MPK

Procedury dochodzeniowe prowadzone przez włocławską policję dotyczą zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy – dostawczy model kia oraz autobus miejskiego przewoźnika MPK. Incydent ten zaowocował poważniejszymi uszczerbkami na zdrowiu jednej z pasażerek autobusu.

Tego tragicznego dnia, którym był poniedziałek 19.02, około godziny 14:45, doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulic Wojskowej i Barskiej. Miejsce zdarzenia zajmowały dwa pojazdy, dostawcze auto marki kia oraz autobus należący do floty MPK.

Preliminarne wnioski służb policyjnych sugerują, że głównym winowajcą był 43-letni operator kia. Jechał on ulicą Barską w stronę ulicy Płockiej, a na skrzyżowaniu z ulicą Wojskową nie zastosował się do sygnałów świetlnych, co doprowadziło do kolizji z pojazdem marki man.

Autobus poruszał się ulicą Wojskową w stronę ulicy Ostrowskiej. Oprócz kierowcy, w jego wnętrzu znajdowało się 12 osób. Z kolei w samochodzie dostawczym podróżowały dwie osoby.

Jedna z kobiet korzystających z usług komunikacji publicznej musiała zostać przewieziona do placówki medycznej. Jak się później okazało, doznała ona obrażeń, które wymagały ponad tygodniowego leczenia – informuje włocławska policja.

Funkcjonariusze dokonali badania trzeźwości obu kierujących. Zarówno operator pojazdu marki kia, jak i autobusu byli zupełnie trzeźwi.

Na chwilę obecną, postępowanie prowadzone przez włocławską policję ma na celu wyjaśnienie konkretnych przyczyn tego nieszczęśliwego incydentu. 43-letniemu kierowcy samochodu dostawczego odebrano prawo jazdy na czas trwania śledztwa.