Przed wyborami samorządowymi odbędzie się ostatnia sesja Rady Miasta Włocławka: Szpital i Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie w centrum dyskusji

Zagadnienia dotyczące szpitala i opłat w Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie będą głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Włocławek. Jest to ostatnie spotkanie Rady przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi, a w porządku obrad uwzględniono ponad 40 punktów.

Sesja, zaplanowana na godzinę 9:00 we wtorek, 26 marca, odbędzie się w największej sali urzędu miasta i będzie 73. spotkaniem Rady Miasta. To ostatni raz, gdy obecni radni zgromadzą się przed przystąpieniem do wyborów samorządowych.

Koniec obecnej kadencji radnych oznacza zakończenie najdłuższej kadencji samorządu Włocławka w historii, która trwała nieprzerwanie od końca 2018 roku, czyli przez prawie 5,5 roku. Piotr Kowal, przewodniczący Rady Miasta we Włocławku, podkreśla uroczysty charakter tej ostatniej sesji i planuje wręczyć podziękowania wszystkim radnym za ich pracę w ciągu ostatnich lat.

Podczas dzisiejszej sesji planowane jest omówienie aż 42 punktów. „Sesja będzie obejmować ponad 40 punktów, które dotyczą wielu obszarów, począwszy od finansów i zmian budżetowych, przez nazewnictwo ulic, uchwałę dotyczącą Dni Włocławka, kwestie polityki społecznej i rekreacyjnej, aż po tematy edukacyjne”, mówi Kowal.

Jednym z pierwszych punktów obrad będzie informacja marszałka województwa na temat realizacji inwestycji i finansowania rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Dodatkowo, w porządku obrad znalazły się punkty dotyczące nadania nazw trzem nowym ulicom w mieście, nazwania stadionu Przylesie oraz zmiany stawek za korzystanie z Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie.