Mężczyzna ukradł rower, twierdząc, że było to jedynym sposobem na powrót do domu

Podczas niedawnej kontroli przeprowadzonej przez dzielnicowych z Osięcin, 38-letni mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem kradzieży pojazdu dwukołowego. Dzięki szybkiej interwencji policji, skradziony rower udało się odzyskać i zwrócić jego prawowitemu właścicielowi.

Nieznany sprawca dokonał kradzieży w ostatni czwartek w miejscowości Osięciny. Rower, który stał na terenie prywatnej posesji, nagle zniknął. W celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia, na miejsce skierowano lokalnych dzielnicowych. Przez kilka dni zbierali oni wszelkie dostępne informacje i ustalali potencjalnych świadków zdarzenia. Dzięki ich staraniom, udało się zidentyfikować 38-letniego mieszkańca gminy Dobre jako osobę podejrzewaną o ten czyn.

W niedzielę po południu, funkcjonariusze odwiedzili miejsce zamieszkania podejrzanego. Tam udało im się odnaleźć skradziony rower. Mężczyzna przyznał się do winy, tłumacząc, że ukradł rower z powodu braku innych możliwości powrotu do domu. Za swoje działania został ukarany grzywną w wysokości kilkuset złotych.