Decydujący cios w organizowany proceder narkotykowy: 42-latek za kratkami

Funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego śródmiejskiej komendy policyjnej przechwycili ponad kilogram zakazanych substancji narkotykowych, wśród których znalazła się kokaina. Ujęli oni również 42-letniego mężczyznę, który poza prowadzeniem legalnego sklepu, ukrywał na jego zapleczu ogromną ilość nielegalnych substancji. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy, a przyszłe konsekwencje mogą wynosić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Niedawno policjanci specjalizujący się w walce z przestępczością narkotykową zatrzymali wspomnianego 42-latka. Z ich ustaleń wynikało, że podejrzany prowadził pod przykrywką legalnej działalności handlowej, nielegalny proceder związany z narkotykami.

Ten sam zespół funkcjonariuszy odwiedził sklep należący do podejrzanego kilka dni wcześniej. Na terenie magazynu natknęli się na narkotyki pakowane i gotowe do dystrybucji. Łączna masa przechwyconych narkotyków, w tym kokainy, przekroczyła kilogram. Następnie zatrzymano 42-latka na ulicy Szeligowskiej i przewieziono do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Mężczyzna podczas przesłuchania próbował usprawiedliwić posiadanie narkotyków twierdzeniem, że to jego osobiste leki. Po spędzeniu nocy w areszcie zostały mu postawione zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości substancji odurzających oraz psychotropowych.

Sąd zgodził się na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Może on teraz oczekiwać nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

To nie jest pierwsza taka akcja policjantów z centrum miasta, która uderza w działalność narkotykową. Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście nadzoruje postępowanie w tej sprawie.