Próba wyłudzenia pieniędzy od starszej kobiety metodą "na wypadek" – 19-latka zatrzymana przez policję

Siły policyjne z Włocławka, zatrzymały młodą kobietę w wieku 19 lat, która miała na celu odebranie gotówki od starszej obywatelki tego miasta. Sposób działania młodej kobiety i jej wspólników polegał na próbie oszustwa znanej jako metoda „na wypadek”.

W ubiegłym tygodniu doszło do incydentu, kiedy to nieznany mężczyzna zadzwonił do 86-letniej właścicielki mieszkania w Włocławku. Podawał się za jej wnuka, informując przy tym o poważnym wypadku, w którym to rzekomo potrącił kobietę w zaawansowanej ciąży. Przekazywał przy tym wiadomość, że jedynym ratunkiem dla niego przed więzieniem jest wpłata kaucji. Zasugerował również, że ktoś wkrótce podejdzie po te środki finansowe.

Jednak staruszka nie dała się oszukać. Zadzwoniła do swojej rodziny, która natychmiast zorientowała się, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy – informuje nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Bliscy starszej kobiety natychmiast skontaktowali się z policją, która szybko udała się na miejsce. Funkcjonariusze zauważyli młodą i wyraźnie zdenerwowaną kobietę, która nieraz podchodziła do wejścia do bloku.

19-letnia osoba nie potrafiła przedstawić wiarygodnego powodu obecności w tym miejscu, co wzbudziło silny niepokój funkcjonariuszy biorących udział w interwencji. – Intuicja oraz doświadczenie wskazywały, że mogła to być osoba, która miała odebrać pieniądze od starszej kobiety na rzekomą kaucję. Młoda kobieta została zatrzymana i przetransportowana do komendy w celu wyjaśnienia sytuacji – informuje rzecznik prasowy z Włocławka.

Dowody zgromadzone przez policję doprowadziły do postawienia zarzutu próby oszustwa wobec 19-latki. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.