Rzadkie znalezisko podczas porządków: pocisk przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej odkryty w piwnicy kamienicy we Włocławku

Podczas czwartkowego sprzątania, dokładniej 18 kwietnia po godzinie 18:00, w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Piekarskiej we Włocławku, grupa młodych ludzi natknęła się na niecodzienne odkrycie. W trakcie porządkowania piwnicy, ujawnili niewybuch datujący się na okres II wojny światowej.

Na miejsce niezwłocznie wezwano specjalistyczne służby. Zdarzenie obsługiwał patrol saperski, którzy przybyli prosto z Inowrocławia, aby zająć się bezpiecznym usunięciem znaleziska. Dodatkowo, strażacy oraz funkcjonariusze policji zabezpieczyli miejsce odnalezienia niewybuchu do momentu przybycia ekspertów od materiałów wybuchowych.

Według st. kpt. Joachima Zeferta z PSP we Włocławku, cała akcja trwała nieco ponad godzinę. Strażacy zapewnili bezpieczeństwo miejscu pod kątem przeciwpożarowym, a pirotechnicy z KMP we Wrocławku orzekli, że odnaleziony niewybuch nie stanowił bezpośredniego zagrożenia wybuchem. Choć znalezisko nie stanowiło natychmiastowego zagrożenia, wymagało specjalistycznego traktowania.

Okazało się, że odkryty niewybuch to pocisk przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. Patrol saperski zabrał znalezisko, które następnie zostało przewiezione na poligon w celu jego unieszkodliwienia.