Sezon motocyklowy rozpoczęty: policja prowadzi intensywne kontrole na drogach województwa kujawsko-pomorskiego

Sezon motocyklowy oficjalnie się rozpoczął, a z nim zaczęły się intensywne kontrole drogowe przeprowadzane przez funkcjonariuszy policji. W ciągu ostatniego weekendu (27-28.04), na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, skontrolowano ponad 150 pojazdów. Akcja, nazwana „Motocykliczni”, obejmowała nie tylko kierowców samochodów, ale również motocyklistów.

Podczas weekendowych działań, policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego koncentrowali się na poprawie bezpieczeństwa na drogach, z naciskiem na bezpieczeństwo pojazdów jednośladowych. Funkcjonariusze szczególnie zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez użytkowników dróg, zwłaszcza tych przekraczających dozwoloną prędkość – mówi nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

W akcję kontrolną zaangażowani byli również policjanci z włocławskiej drogówki, którzy w ciągu dwóch dni skontrolowali 154 pojazdy, w tym 67 motocykli. „Odkryliśmy 64 przypadki przekroczenia prędkości, w tym siedem na motocyklach” – dodaje Seligowska-Ostatek.

W wyniku tych działań, policjanci zabrali jedno prawo jazdy i 11 dowodów rejestracyjnych. W związku z tym, mundurowi apelują o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę na drogach.