Włocławek: Pracownicy WIOŚ natrafili na dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie pozbywali się odpadów w lesie

Pracownicy Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ) we Włocławku doświadczyli alarmującego wydarzenia podczas realizowania swoich codziennych obowiązków. Podczas powrotu z rutynowej akcji monitorowania transportu odpadów, natknęli się na dwa osoby, które były w trakcie nielegalnego wyrzucania odpadów na terenie leśnym miasta.

Niespodziewane odkrycie miało miejsce przy ulicy Inowrocławskiej we Włocławku. Gdy inspektorzy zauważyli biały bus zaparkowany około 200 metrów od głównej drogi, w głąb lasu, początkowo nic nie wydało im się niepokojące. Jednak przy bliższym spojrzeniu zauważyli, że z tego busa dwóch mężczyzn wyrzuca odpady.

Obok pojazdu, jak się okazało, zgromadzona była już spora ilość różnorodnych złomów i odpadów. Wśród nich było wiele części samochodowych, takich jak zderzaki, siedzenia, elementy tapicerki czy reflektory. Tego typu materiały są typowymi odpadami pochodzącymi z demontażu lub naprawy pojazdów.

W obliczu takiego widoku, inspektorzy WIOŚ bez wahania wezwali na miejsce policję. Mężczyźni zostali przesłuchani na miejscu, a inspektorzy ustalili pochodzenie nielegalnie pozbywanych odpadów. Następnie, pod eskortą policji, odpady zostały załadowane z powrotem do busa i doprowadzone do osoby, która je wyprodukowała – informuje Delegatura WIOŚ z Włocławka.

Tymczasem wszyscy ludzie, którzy mieli coś wspólnego z tym incydentem, będą musieli odpowiedzieć za swoje działania. To oznacza dalsze postępowanie prowadzone przez odpowiednie organy ścigania. Procedura ta jest także prowadzona przez Komendę Miejską Policji we Włocławku.