Zapraszamy do aktywności fizycznej dla dobra autyzmu – piąta edycja inicjatywy Zespołu Szkół nr 3

Odbywa się już piąte występowanie przedsięwzięcia, które ma na celu zgromadzenie funduszy na wsparcie osób z autyzmem. Inicjatywę tę organizuje Zespół Szkół nr 3, a jej głównym elementem jest wirtualne „kręcenie kilometrów”, które ma zasięg globalny.

Chcesz wiedzieć, co musisz zrobić, aby pomóc? Zaplanuj jakiekolwiek aktywności fizyczne na najbliższy weekend od 19 do 21 kwietnia 2024 roku. Podczas swoich aktywności, monitoruj przebyte kilometry za pomocą dowolnej aplikacji. Po zakończeniu aktywności, zrób zrzut ekranu pokazujący liczbę przebytych kilometrów i udostępnij go pod specjalnym postem na naszej stronie (szczegóły zostaną podane wkrótce).

Jeśli uda nam się razem zgromadzić 100 tysięcy km, Fundacja Anwil zobowiązała się przekazać szkole fundusze na zakup specjalnej kabiny wyciszającej dla uczniów ze spektrum autyzmu. Wartość takiej kabiny wynosi 50 000 złotych.

Warto także dodać, że 20 kwietnia w Parku na Słodowie odbędą się biegi stacjonarne. Bieg dla dzieci „Dzieciaki na start” odbędzie się między godziną 16:00 a 16:30. Następnie, od godziny 16:30 do 17:30, odbędzie się bieg dla dorosłych pod nazwą „Trójka dla trójki”.