Memoriał im. Czesława Wasielewskiego – 10-lecie wydarzenia sportowego z udziałem ponad 200 zawodników

W sobotę, 25 maja zapraszamy mieszkańców Lubrańca, Brześcia Kujawskiego i okolic do wzięcia udziału w jubileuszowej edycji biegu Memoriału im. Czesława Wasielewskiego. To idealna okazja do promowania zdrowego stylu życia przez aktywność sportową.

Tegoroczne, dziesiąte już z rzędu, zawody zgromadzą na starcie około dwustu biegaczy z województwa kujawsko-pomorskiego. Dystans do pokonania to 10 km a start zaplanowany jest na godzinę 10:00. Ponownie, podobnie jak w latach poprzednich, obok biegu głównego odbędą się także biegi dla dzieci, co dodaje wydarzeniu rodzinnej atmosfery.

Cel organizatorów jest prosty – chcą propagować bieganie jako najbardziej naturalną i dostępną formę aktywności fizycznej. Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich, którzy ukończyli 18 lat oraz dla młodzieży od 16 lat za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawodnicy mogą zgłaszać swoje uczestnictwo do godziny 9:10 w Biurze Zawodów na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim, które będzie otwarte od godziny 7:00. W pakiecie startowym otrzymają numer z chipem do pomiaru czasu, napój izotoniczny, bon na posiłek regeneracyjny oraz upominki od sponsorów.

Po biegu głównym odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Udział w nich możliwy jest po dokonaniu zgłoszenia online, a opłata wynosi 15 zł przy wpłacie bankowej lub 20 zł w dniu biegu. To nie tylko okazja do rywalizacji sportowej, ale również aktywne spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zapraszamy!