Włocławski ratusz wyznacza datę dla drugiego oprysku na meszki: mieszkańcy oczekują ulgi

Mimo wykonania pierwszego oprysku, mieszkańcy Włocławka nie przestają narzekać na uciążliwe meszki, które nadal ich dręczą. Włocławski ratusz podjął decyzję o przeprowadzeniu drugiego zabiegu przeciwko tym owadom, który ma mieć miejsce jeszcze w tym tygodniu.

Oprysk zrealizowany w sobotę, 18 maja, niestety nie przyniósł oczekiwanego skutku – meszki nadal są aktywne na terenie miasta i kontynuują swoje niedogodności dla mieszkańców Włocławka. Za walkę z tą plagą odpowiada firma Specjalistyczny Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Jacek Dziedzic. To ten sam zespół, który w poprzednim roku skutecznie zajął się zwalczaniem owadów.

Ratusz Włocławka podał nową datę dla kolejnego oprysku przeciwko meszkom. Zabieg ma zostać wykonany jeszcze w tym tygodniu. Mieszkańcy mają nadzieję, że już w najbliższy weekend doświadczą poprawy sytuacji. Urzędnicy z włocławskiego ratusza poinformowali, że planują przeprowadzić kolejny zabieg w piątek, 24 maja.

Włocławskie władze miasta przeznaczyły na walkę z meszkami i komarami budżet w wysokości 100 tysięcy złotych na bieżący rok. Wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom komfort i ulgę od uciążliwych owadów.