Policja Włocławka dokonała kontroli trzeźwości kilkuset kierowców na autostradzie A1

Na autostradzie A1, która biegnie przez obszar województwa kujawsko-pomorskiego, służby policyjne z Włocławka przystąpiły do skoordynowanych działań. Kierujący byli kontrolowani pod względem trzeźwości.

W dniu 20 maja, w godzinach porannych, od 5:00 do 9:00, wynegocjowano operację znaną jako „Trzeźwa autostrada”. Na odcinku A1 w pobliżu Włocławka, funkcjonariusze upewniali się, czy kierowcy poruszający się autostradą nie są pod wpływem alkoholu.

Jak tłumaczy nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, głównym celem tej inicjatywy było zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Chodziło o identyfikację i wyeliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Podczas operacji, mundurowi przeprowadzili aż 637 kontroli. Uczyniło to możliwym wykrycie czterech kierowców, którzy prowadzili pojazd po spożyciu alkoholu.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie każdej z tych osób wykazało ponad 0,2 promila. W związku z tym, policjanci postanowili zatrzymać im prawa jazdy. Dodatkowo, sprawy o popełnione wykroczenia zostaną skierowane do sądu.

Nadkomisarz Seligowska-Ostatek przypomina, że prowadzenie pojazdu mechanicznego na drodze publicznej po spożyciu alkoholu, niesie za sobą ryzyko nałożenia wysokiej grzywny. Grzywna ta może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.