Awanse i odznaczenia podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka na Starym Rynku we Włocławku

Na Starym Rynku we Włocławku miało miejsce uroczyste wydarzenie, podczas którego ponad 20 strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej otrzymało awanse i odznaczenia. Ceremonia była częścią Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się w dniu 21 maja. Równocześnie, wydarzenie to było częścią obchodów Jubileuszu 150-lecia Włocławskiej Straży Pożarnej.

Na ceremonię zaproszono liczne osobistości, w tym ministra spraw wewnętrznych i administracji, parlamentarzystów, komendanta głównego PSP, wojewodę kujawsko-pomorskiego, marszałka oraz przedstawicieli różnych służb i instytucji współpracujących ze strażakami.

Podczas uroczystości na Starym Rynku wielu funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu zostało uhonorowanych różnymi odznaczeniami. Udzielono Krzyż Zasługi za Dzielność (1 osoba), Krzyż Zasługi (12 osób), Krzyż Świętego Floriana (8), Medal za Długoletnią Służbę (80), Odznakę MSWiA „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” (12) oraz Odznakę Świętego Floriana (6).

Po ceremonii apelu, kompania reprezentacyjna PSP, w towarzystwie orkiestry i uczestników uroczystości, przemierzyła trasę prowadzącą ze Starego Rynku przez ulicę 3 Maja, Plac Wolności, ulicę Zduńską do Zielonego Rynku.

Wśród odznaczonych i awansowanych strażaków z Włocławka znalazły się takie osoby jak młodszy brygadier Angelika Zawitowska, kapitan Łukasz Chlebowski, Patryk Krasucki, Jakub Polewski oraz wielu innych. Wśród odznaczonych znalazł się między innymi Krzysztof Kułaczkowski, który otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi.