Policjanci z Włocławka przyspieszają transport chorego chłopca do szpitala

Na terenie Włocławka, policjanci ruchu drogowego udzielili pomocy kobiecie kierującej fordem, która przewoziła swojego syna cierpiącego na silny ból brzucha. Dzięki wykorzystaniu uprzywilejowanych sygnałów, udało im się w ekspresowym czasie pokonać trasę z Brześcia Kujawskiego do miejscowego szpitala.

Podczas majowego weekendu, funkcjonariusze pełniący służbę w Brześciu Kujawskim przeprowadzali kontrolę prędkości pojazdów. Wśród zatrzymanych samochodów znalazł się ford, którym podróżowała matka z synem. Okazało się, że kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość. Zszokowaną matkę sprawdzili dopiero wtedy, gdy jeden z oficerów podszedł do pojazdu i dowiedział się o sytuacji zdrowotnej chłopca.

Młodszy aspirant Dariusz Kowalski oraz starszy sierżant Piotr Tadych natychmiast zareagowali na powstałą sytuację, mogącą zagrozić życiu nastolatka. Policjanci niezwłocznie skontaktowali się z dyżurnym, a następnie za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych rozpoczęli pilotaż pojazdu.

Za sprawą podjętych działań, lekarze mogli zabrać się za leczenie chłopca już po niewielu minutach od momentu interwencji. Wdzięczna matka podziękowała mundurowym za szybką i skuteczną pomoc na miejscu.