Przetarg na kolejny etap odnawiania skweru przy Placu Staszica ogłoszony

Planowane są dalsze prace związane z rewitalizacją skweru, który znajduje się w obrębie Placu Staszica. Został ogłoszony przetarg, którego celem jest znalezienie wykonawcy odpowiedzialnego za realizację tego zadania.

Tablica informacyjna z nazwą placu jest umieszczona na tle drzew, które już tam rosną. Projekt zakłada nie tylko odnowienie istniejącej zieleni, ale też wprowadzenie nowych elementów krajobrazowych do tej miejskiej przestrzeni.

Zamówienie dotyczy przede wszystkim prac budowlanych i ogrodniczych. Prace te obejmują stworzenie skweru zieleni w lokalizacji Placu Staszica. W projekcie uwzględniono m.in. utworzenie trawnika oraz łąki kwietnej, która ma stać się ozdobą skweru.

W ramach planu urozmaicenia zieleni, na terenie skweru zostaną posadzone nowe byliny i trawy. Dodatkowo pojawią się nowe drzewa i krzewy, które mają przyczynić się do zwiększenia bioróżnorodności tego miejsca.

Z myślą o mieszkańcach i odwiedzających skwer, staną tam ławki parkowe, które umożliwią odpoczynek w otoczeniu zieleni. Ponadto, w celu przyciągnięcia różnych gatunków ptaków, na terenie skweru pojawią się specjalne budki lęgowe.