Włocławek: Rekord alkoholu za kierownicą podczas majówki. Kierowca z Wielkopolski zatrzymany na Alei Chopina

Podczas majówkowego przedłużonego weekendu, włocławscy policjanci mieli pełne ręce roboty. W ciągu sześciu dni odnotowano łącznie 31 incydentów związanych z ruchem drogowym, w tym 30 kolizji i jeden wypadek. Policjantom udało się także zatrzymać sześciu nietrzeźwych kierowców.

Na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego, w trakcie sześciodniowego okresu majówkowego, doszło do wielu zdarzeń na drogach. W wyniku tych incydentów, miasto i powiat odnotowały 31 przypadków naruszeń przepisów ruchu drogowego, wśród których była jedna poważna stłuczka oraz 30 kolizji drogowych.

Jedyny wypadek miał miejsce w sobotę, 4 maja 2024 roku, około godziny 17:45. Doszło do niego w miejscowości Wiktorowo, znajdującej się w gminie Izbica Kujawska.

Podczas tego długiego weekendu policja miała również do czynienia z sześcioma nietrzeźwymi kierowcami. Dwóch z nich prowadziło pojazdy mechaniczne, a jednym z nich okazał się mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w niedzielę, 5 maja, około godziny 20 na Alei Fryderyka Chopina we Włocławku.

Mężczyzna, który kierował fiatem i miał 45 lat, przekroczył wszelkie granice bezpieczeństwa. Badanie alkomatem wykazało u niego obecność ponad 2,1 promila alkoholu. Za jazdę w takim stanie grozi mu strata wolności na okres do trzech lat oraz wysoka grzywna.

Policja podaje również, że czterech nietrzeźwych rowerzystów zostało ukaranych mandatami karnymi. Każdy z nich musiał zapłacić 2500 zł za jazdę w stanie nietrzeźwości.