Zamknięcie Autostrady A1 pod Włocławkiem w wyniku wypadku i rozbitych pojazdów

Do niefortunnego zdarzenia doszło na autostradzie A1 w pobliżu Włocławka, co skutkowało poważnymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Regionalny System Ostrzegania, przeszkody mogą utrzymywać się na trasie do 3 godzin.

Katastrofalne zdarzenie miało miejsce w czwartek, 9 maja, po godzinie 7:00 rano. Konkretnie, na 214. kilometrze autostrady A1 w pobliżu miejscowości Grabkowo, gmina Kowal, doszło do groźnego wypadku drogowego. Zaangażowane były dwa pojazdy – samochód osobowy oraz ciężarówka.

Informacje przekazane przez straż pożarną potwierdzały, że doszło do kolizji między tymi dwoma pojazdami. Nieszczęśliwie, jedna osoba została uwięziona we wraku samochodu. Poruszone zostało także stwierdzenie brygadiera Mariusza Bladoszewskiego, rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku, który potwierdził, że poszkodowany jest świadomy.

W odpowiedzi na tragiczne wydarzenie, helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został wezwany na miejsce zdarzenia, gdzie przeprowadził lądowanie w celu udzielenia pomocy poszkodowanej osobie.