43-letni mężczyzna zatrzymany podczas włamania do samochodu. Włocławskie służby udostępniają wideo z aresztowania

Właściciel auta zaskoczył 43-letniego mężczyznę podczas próby kradzieży. Sprawca, po przyłapaniu na gorącym uczynku, został zatrzymany jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy policji. Mężczyzna usiłował ukraść rzeczy z przestrzeni bagażowej pojazdu.

Kilka dni temu, około godziny 22:00, włocławski komisariat otrzymał zgłoszenie o incydencie na jednym z lokalnych parkingów. Z powiadomienia wynikało, że sprawca został przyłapany na gorącym uczynku przez właściciela samochodu. Dzięki pomocy innego świadka, udało się zatrzymać złodzieja jeszcze przed przyjazdem patroli policyjnej.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce, potwierdzili tożsamość zatrzymanego – był to 43-letni mieszkaniec Włocławka. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko własności. Po sprawdzeniu danych osobowych sprawcy, został on odtransportowany do komendy i tam usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Wysłuchiwał również zarzutu dotyczącego wcześniejszej kradzieży mienia z innego pojazdu.

W wyjaśnieniu sytuacji, nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, rzecznik prasowy KMP we Włocławku, poinformowała o następstwach dla mężczyzny. Po zatrzymaniu 43-latka, został on przekazany do prokuratury i sądu. Śledczy wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd zgodził się na ten wniosek i nałożył na sprawcę trzymiesięczny areszt. Ze względu na jego poprzednie przestępstwa tego samego rodzaju, kara może okazać się bardziej surowa.