Dariusz Szczepański, nowy p.o dyrektora włocławskiego szpitala, rozpoczął swoje obowiązki

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Włocławku od 1 czerwca funkcję p.o dyrektora pełni Dariusz Szczepański, dotychczasowy kierownik lecznicy w Brodnicy. Już pierwszy weekend na nowym stanowisku spędził aktywnie, odwiedzając różne oddziały szpitala.

Szczepański zadebiutował jako szef włocławskiej placówki medycznej w sobotę, a już w poniedziałek, 3 czerwca, został oficjalnie przedstawiony jako nowy dyrektor. W rzeczy samej, od samego początku swojej służby, poświęcił wiele czasu na dogłębne zapoznanie się ze specyfiką działania szpitala.

Jego obecność na oddziałach w weekend wywołała ogromne zdziwienie wśród personelu. Niektórzy nawet zasugerowali, że przyszedł na tzw. „przeszpiegi”. Jednak Szczepański zdementował te plotki, podkreślając, że teraz to jest jego szpital i czuje się z nim silnie związany. Ponadto, z racji pełnionej funkcji, zdaje sobie sprawę, że musi być na bieżąco ze wszystkim, co się dzieje w placówce, za którą teraz ponosi odpowiedzialność.