Nowa atrakcja turystyczna w Płocku: Ciuchcia Tumska wraca na ulice miasta

Już tej soboty, mieszkańcy oraz goście Płocka będą mogli skorzystać z kolejnej atrakcji turystycznej. Ciuchcia Tumska powraca na tętniące życiem ulice miasta i będzie wozić pasażerów od 15 czerwca aż do końca sierpnia. To znakomita propozycja dla osób chcących poznać uroki Płocka z nieco innej perspektywy, a zaproszenie do skorzystania z tej możliwości wystosował sam Urząd Miasta.

Przejazdy Ciuchcią Tumską będą odbywały się w każdą sobotę, niedzielę oraz dni świąteczne. Pięć razy dziennie, o konkretnych godzinach – 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00 – pasażerowie będą mogli rozpocząć podróż charakterystycznymi wagonikami. Jak informuje ratusz płocki, punktem startowym trasy jest Miejski Ogród Zoologiczny. Następnie trasa wiedzie na nabrzeże wiślane, gdzie znajduje się przystań statku i molo, a także do kąpieliska Sobótka. Trasa kończy się na Starym Rynku.

Podróż całym zaplanowanym szlakiem trwa około siedemdziesięciu minut. Jest to doskonała okazja, aby podziwiać przepiękne widoki Płocka i dowiedzieć się nieco więcej o atrakcjach turystycznych miasta. Pracownicy ratusza zachęcają do skorzystania z tej wyjątkowej okazji.