Zlot Motocykliści "U Kaczora" w Soczewce: 30. edycja z atrakcjami przeznaczonymi dla miłośników jednośladów

Przygotujcie się na trzy dni pełne emocji podczas 30. edycji Motocyklowego Zlotu Charytatywnego „U Kaczora”, który odbędzie się w malowniczej Soczewce, niedaleko Płocka. To ważne wydarzenie stanowi nie tylko okazję do spotkania dla pasjonatów motocykli, ale także dla tych, którzy cenią ducha jednośladów. Kluczowym aspektem tych spotkań jest wsparcie dla osób potrzebujących, a beneficjentem tegorocznej edycji jest Justyna Jeruzal.

Jubileuszowa, 30. edycja Zlotu Charytatywnego „U Kaczora” rozpocznie się w piątek, 14 czerwca, w Ośrodku Wypoczynkowym „Agat” w Soczewce przy ulicy Parkowej 32 i potrwa do niedzieli, 16 czerwca. Uczestnicy będą mogli cieszyć się mnogiem atrakcji, z których jedną jest spektakularna parada motocyklowa przyciągająca setki widzów.

Motocykliści pokonają trasę z Soczewki do „Gościńca pod Żaglami” w Skokach Dużych. Na miejscu odbędzie się akcja charytatywna oraz wykład na temat pierwszej pomocy. „Będzie można nabyć znaczki zlotowe” – zachęca Marek „Kaczor” Kaczanowski, organizator zlotu, dodając, że po powrocie do Soczewki organizowane będą koncerty oraz impreza integracyjna trwająca do świtu.

Marek „Kaczor” Kaczanowski jest gospodarzem zlotów charytatywnych od 2007 roku, które najczęściej odbywały się dwa razy do roku – wiosną i jesienią. „W 2023 roku było tak wiele różnych imprez motocyklowych, że postanowiłem nie organizować jesiennej edycji. Mam nadzieję, że wybaczą mi to uczestnicy” – tłumaczy Kaczor. „Ale w 2024 roku spotykamy się ponownie w Soczewce”.

Zlot rozpocznie się w piątek, 14 czerwca, w Ośrodku Wypoczynkowym „Agat” przy ulicy Parkowej 32, położonym nad Jeziorem Soczewka. Organizator będzie na uczestników czekał od godziny 13:00. Plan dnia obejmuje powitania, kwestie zakwaterowania i integrację z uczestnikami.

Główne atrakcje zaplanowane są na sobotę, 15 czerwca. „O godzinie 13:00 zbiórka wszystkich motocyklistów na parkingu przy kościele w Soczewce, a o 13:30 wyjazd do 'Gościńca pod Żaglami'” – informuje Marek Kaczanowski. Tam również przeprowadzona zostanie akcja charytatywna.

Justyna Jeruzal, matka trzech synów, z których najmłodszy ma 2,5 roku, jest główną bohaterką tegorocznej edycji zlotu. „Justyna przeszła kilka poważnych operacji i chemioterapii. Jej marzeniem jest wychowanie swoich synów” – podkreśla Kaczor. Pani Justyna ma 36 lat i pochodzi z Gostynina. Od dwóch lat zmaga się z nowotworem piersi.

Po charytatywnej części wydarzenia, motocykliści wrócą do Soczewki, gdzie wieczorem zaplanowane są koncerty, dyskusje i rozmowy.

Więcej na temat zlotu można znaleźć na stronie XXX Motocyklowy Zlot Charytatywny „U Kaczora” – Soczewka 2024.