Nowe linie autobusowe w powiecie włocławskim – inwestycja o wartości 65 milionów złotych

Powiecie włocławski ma ambitne plany związane z rozwojem publicznego transportu. Władze powiatu planują zakupić 21 nowych pojazdów komunikacji miejskiej, z czego 8 ma być hybrydowych, a 13 – elektrycznych. Te nowe maszyny będą obsługiwać aż 19 tras w okolicach Włocławka.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Romana Gołębiewskiego, starostę włocławskiego, wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) zostanie złożony w najbliższym czasie. Celem jest uzyskanie pokrycia 90% kosztów projektu. Starosta wyraził nadzieję, że cały proces przebiegnie sprawnie i dostawa nowych autobusów nastąpi już w 2025 roku. Od 2026 roku planowane jest uruchomienie nowych linii oraz rozbudowa obecnej sieci połączeń na wszystkie 19 tras.

Planowane trasy obejmują połączenia między miejscowościami takimi jak Chodecz, Izbica Kujawska, Nasiegniewo, Brześć Kujawski, Baruchowo, Machnacz i wiele innych. Wszystkie trasy mają na celu lepsze skomunikowanie powiatu włocławskiego i zapewnienie mieszkańcom wygodnego dojazdu do różnych miejsc. W tym momencie na terenie powiatu działa 8 linii autobusowych kursujących do Brzeskiej Strefy Gospodarczej.