Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2024/2025 – ostatni dzwonek na zgłoszenia!

Informujemy, że dzisiaj mamy ostatni dzień, kiedy można się zapisać i złożyć wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025. Poniżej znajduje się harmonogram procesu rekrutacji zawierający kluczowe daty:

Na początku, wnioski o przyjęcie do pierwszej klasy w szkołach ponadpodstawowych mogą być składane i rejestrowane do godziny 15:00 dnia 14 czerwca 2024 roku. Następnie, dokumenty potwierdzające osiągnięcia uczniów mogą być dostarczane od godziny 8:00 25 czerwca 2024 roku do godziny 15:00 dnia 9 lipca 2024 roku.

W tych samych terminach istnieje możliwość dokonania zmiany wcześniej złożonego wniosku lub złożenia nowego. Listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia zostaną opublikowane o godzinie 12:00 dnia 16 lipca 2024 roku.

Plany dla szkół prowadzonych przez Gminę Miasto Włocławek przewidują utworzenie 36 oddziałów, w tym 14 w liceach ogólnokształcących, 18 w technikach i 4 w szkołach branżowych I stopnia. Łącznie szkoły te będą mogły przyjąć 854 uczniów.

Zachęcamy wszystkich absolwentów ósmych klas do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną liceów ogólnokształcących oraz szkół zawodowych na terenie Włocławka. Nasze placówki oferują szeroki zakres kierunków kształcenia, dysponują nowoczesnymi pracowniami, mają doskonale wyposażone obiekty sportowe i ich uczniowie osiągają wysokie wyniki na egzaminach.

Szkolnictwo zawodowe prezentuje się szczególnie atrakcyjnie, oferując możliwość specjalizacji zawodowej, szybkie zdobycie konkretnego zawodu, a nawet kilku. Edukacja zawodowa połączona z praktyką na realnym stanowisku pracy jest dostępna w takich szkołach jak: Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Chemicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Elektrycznych, Zespół Szkół Samochodowych, czy Zespół Szkół Technicznych.