Wyjątkowe Święto Sobótki w Parku Sienkiewicza we Włocławku: Potańcówki, warsztaty i tradycje

Jak już wcześniej informowaliśmy, dzisiejszego dnia, 24 czerwca, o godzinie 17.00, zabytkowy Park im. Henryka Sienkiewicza we włocławskim mieście stanie się miejscem pełnym niesamowitej atmosfery i niezwykłych atrakcji. Rozpocznie się tam wyjątkowe wydarzenie pod nazwą „Sobótkowe potańcówki na Kujawach”.

Zaprojektowane z myślą o kultywowaniu tradycji, wydarzenie to będzie składało się z różnorodnych elementów. Uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plecenia wianków oraz odwiedzić Osadę Krajeńską. Dodatkowo, poznają tajniki wędzenia i suszenia ryb oraz nauczą się rozpalania ognia za pomocą hubki i krzesiwa.

W trakcie całego wydarzenia zapewniona będzie wspaniała oprawa muzyczna. Za zapewnienie odpowiedniego klimatu odpowiadać będzie folkowy zespół „REDLIN”, który swoim wyśmienitym występem wprowadzi wszystkich w doskonały nastrój.

Noc świętojańska, będąca jednym z najważniejszych elementów sobótkowych obchodów, zostanie zgodnie z tradycją przeprowadzona przez Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy”, działający przy Centrum Kultury „Browar B.”. Wszystko to pod patronatem zarówno Centrum Kultury „Browar B.”, jak i Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy”.

Warto dodać, że realizacja tego zadania jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze strony Gminy Miasto Włocławek. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania!