56-letni mieszkaniec Piotrkowa Kujawskiego zatrzymany za posiadanie i dystrybucję narkotyków

Policja z Piotrkowa Kujawskiego podjęła działania przeciwko lokalnemu mieszkańcowi, który był podejrzany o przechowywanie i nielegalne dystrybucję narkotyków. W tym zadaniu skutecznie wspomagał ich pies służbowy specjalizujący się w tropieniu substancji zabronionych.

Funkcjonariusze policji, podejrzewając 56-letniego mężczyznę o posiadanie narkotyków, podjęli decyzję o przeprowadzeniu przeszukania jego domu oraz pojazdów. Do akcji zaangażowano również psa tropiącego, aby dokładnie prześwietlić miejsca potencjalnego ukrycia środków psychotropowych – informuje asp. sztab. Marcin Krasucki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

W wyniku przeszukania mundurowi natrafili na 39 woreczków zawierających łącznie 52 gramy białych kryształków. Jak wykazały pierwsze badania, jest to nielegalna substancja psychotropowa o nazwie 3-CMC, mówi dodatkowo asp. sztab. Krasucki. Policjanci zabezpieczyli również kilka tysięcy złotych, które prawdopodobnie pochodziły z nielegalnej sprzedaży tego narkotyku.

Na skutek zebranych dowodów, 56-latek został aresztowany na okres 3 miesięcy. Postawiono mu zarzuty nielegalnego udzielania środków psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.