Podjęcie prac remontowych w kamienicy. Powstaną nowe mieszkania komunalne

Prace renowacyjne mają się rozpocząć przy ulicy Maślanej 4/6. Kompleks składający się z trzech budynków jest planowany do gruntownej przebudowy. Miasto oficjalnie przekazało obiekt wykonawcom, którzy mają rok na zakończenie prac.

Właśnie zaczęły działania konsorcjum dwóch firm – KA-BO Borkowski i Zakład Budowlany MS-BUD, które zostały wybrane do przebudowy kamienicy przy ulicy Maślanej 4/6.

Firmy te wygrały przetarg na renowację tego budynku w czerwcu. Za swoją pracę otrzymają od miasta 9,8 miliona złotych. Większość tej sumy pochodzi z dofinansowania Funduszu Dopłat BGK, który przeznaczył na ten cel aż 7,5 miliona.

Prezydent Krzysztof Kukucki wyjaśnia, że prace będą obejmować między innymi wymianę stropów i różnych instalacji. Planuje się również montaż paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Jak powiedział: „To są jedne z najstarszych kamienic przy Starym Rynku, składające się z trzech budynków pod jednym adresem. Przez najbliższy rok będą prowadzone prace związane z ich przebudową. Zostaną wymienione stropy, instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ciepłownicze. Ponadto planujemy montaż paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła.”

Planuje się, że w kamienicy przy ulicy Maślanej powstaną mieszkania do wynajęcia na warunkach podobnych do tych obowiązujących przy ulicy Celulozowej.

Zgodnie z deklaracją prezydenta, przewiduje się utworzenie 19 lokali mieszkalnych, z których jeden zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jedno pomieszczenie zostanie zagospodarowane na lokal usługowy.