Zderzenie pojazdów na ulicy Obwodowej: pijany 20-letni sprawca to odpowiedzialny

Informacje przekazane przez policję ujawniają szczegóły zdarzenia drogowego, które miało miejsce w sobotnie przedpołudnie na ulicy Obwodowej. Zderzenie ciężarówki i samochodu osobowego spowodował 20-letni mężczyzna znajdujący się pod wpływem alkoholu.

W sobotę o godzinie 5 rano na stronie DD pojawiliśmy się z informacją o kolizji wypadku między ciężarówką a samochodem osobowym. Zdarzenie to zaszło na arterii łączącej Południe z Zazamczem – ulicy Obwodowej.

Policjanci, analizując okoliczności zdarzenia, ustalili, że młody kierowca, jadący mazdą, podczas próby wyprzedzania pojazdu marki Iveco uderzył w tylną część pojazdu i uszkodził znak drogowy. Badanie trzeźwości sprawcy potwierdziło, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu we krwi – informuje policja.

Dodatkowo, zgodnie z informacjami od policji, po przewiezieniu do komendy 20-letni kierowca był niegrzeczny wobec funkcjonariusza podczas procedur przeprowadzanych w jego przypadku. Młody mężczyzna został zatrzymany w areszcie policyjnym.

W niedzielę, 7 lipca, po wytrzeźwieniu, 20-latek usłyszał zarzuty związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu i znieważeniem funkcjonariusza. Za te czyny grozi mu kara odbycia do 3 lat kary pozbawienia wolności. Dodatkowo, za spowodowanie zdarzenia drogowego, policjanci nałożyli na niego karę mandatową.