Ratusz Włocławka zaprasza mieszkańców do oddania głosu w sprawie wyglądu nowej fontanny w Parku im. H. Sienkiewicza

W Parku im. Henryka Sienkiewicza ma pojawić się uwielbiana przez mieszkańców Włocławka i turystów fontanna. Ten piękny element architektury miejskiej będzie odtworzony w miejscu, gdzie dawniej cieszyła oko przechodniów swoją obecnością przy pomniku. To inicjatywa włocławskiego ratusza, który pragnie przywrócić parkowi dawny blask.

Inicjatywa ta zakłada nie tylko odtworzenie fontanny, ale również zaangażowanie mieszkańców w proces decyzyjny dotyczący jej ostatecznego wyglądu. Tym samym władze miasta pragną dać głos swoim mieszkańcom, aby mieli realny wpływ na kształtowanie przestrzeni publicznej, jaką jest park.

Aby to umożliwić, ratusz zachęca do wypełnienia specjalnej ankiety, której celem jest zebranie opinii i preferencji mieszkańców odnośnie do estetyki nowej fontanny. Pytania dotyczą m.in. tego, czy fontanna powinna mieć nowoczesny wygląd, czy może raczej nawiązywać do tradycji? Czy powinna być bogato ozdobiona, z elementami rzeźbiarskimi i dekoracyjnymi miskami, czy może prezentować styl industrialny? Czy mieszkańcy preferują naturalny dźwięk szumiącej wody, czy może chcieliby, aby fontanna była multimedialna, ‘śpiewająca’ i mieniąca się różnobarwnymi światłami?

Ankietę można znaleźć TUTAJ. Jest to doskonała okazja dla mieszkańców Włocławka, aby wyrazić swoje opinie na temat różnych aspektów estetyki nowej fontanny. Ratusz zachęca również do dzielenia się zdjęciami historycznej fontanny z Parku Sienkiewicza, jeśli ktoś takie posiada. Opinie mieszkańców są dla władz miasta niezmiernie cenne.