Straszliwa kolizja na ul. Łęgskiej: motocyklista ciężko ranny po zderzeniu z samochodem

Tego poniedziałku, 8 lipca, na jednej z włocławskich ulic – Łęgskiej, miało miejsce przerażające zdarzenie drogowe. W wyniku niefortunnego manewru wykonanego przez kierującą samochodem osobowym marki Toyota, doszło do poważnego zderzenia z motocyklistą.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy miejscowej komendy policji, autorka kolizji to 59-letnia kobieta, która niestety nie zachowała należytej ostrożności. Podczas wyjeżdżania z ulicy Okrężnej na Łęgską, pani ta nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu motocykliście. To właśnie ten nieostrożny manewr był bezpośrednią przyczyną dramatycznego zderzenia tych dwóch pojazdów – informuje nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek pełniąca rolę oficera prasowego włocławskiej policji.

Motocyklista, który stał się nieszczęsnym uczestnikiem tego tragicznego wypadku, poniósł poważne obrażenia ciała. Kierowca dwukołowca został natychmiastowo ewakuowany do najbliższego szpitala, gdzie natychmiast otrzymał konieczną pomoc medyczną. Jego zdrowie pozostaje w stanie niebezpieczeństwa, a na podstawie badania lekarskiego stwierdzono, że dojdzie do znacznego ograniczenia jego normalnej aktywności przez okres dłuższy niż 7 dni.

Warto dodać, że obaj uczestnicy tego tragicznego wypadku byli trzeźwi. Konsekwencje zdarzenia mogłyby być znacznie mniej dotkliwe, gdyby zasady bezpieczeństwa na drodze były przestrzegane.