Już niedługo na “placu cyrkowym” stanie wielki biurowiec

To szczególna inwestycja. Przy ulicy Broniewskiego na tzw. placu cyrkowym we Włocławku ma stanąć nowoczesny biurowiec! Co więcej, w ramach Programu Fabryka obiekt będzie oferować 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni oraz od 400 do 1 000 miejsc pracy. Autorem wstępnego projektu jest pracownia Pas Projekt.

Plac cyrkowy idealną lokalizacją dla biurowca

1 października 2020 roku władze miast i spółka Operator ARP podpisały list intencyjny odnośnie budowy  kompleksu biurowo-usługowego we Włocławku. Po pisemnym zatwierdzeniu projektu podpisem następnym krokiem było zlokalizowanie najlepszego dla inwestycji miejsca. 30 listopada 2020 roku w trakcie sesji Rady Miasta została podana informacja, że biurowej Programu Fabryka powstanie przy ul. Broniewskiego na tzw. “placu cyrkowym”. Według prezydenta miast jest to optymalna lokalizacja. Wydzielanie przy łuku przy ul. Broniewskiego z dostępem do ul. Kruszyńskiego świadczy o jej bardzo dobrym skomunikowaniu.

Lokalizacja nie była pewna od początku

Drugim rozważanym miejscem powstania biurowca był grunt przy ul. Tumskiej. Koniec końców analizy Operatora ARP potwierdziły, że ul. Broniewskiego to o wiele lepsze miejsce dla realizacji Programu Fabryka. Dyrektor Biura Transakcji i Realizacji Inwestycji Patrycja Bębas z przekonaniem nazwała “plac cyrkowy” jako miejsce idealnie spełniające ideę projektu. Wedle analizy chłonności Program Fabryka jest w stanie wybudować kompleks o powierzchni całkowitej wynoszącej ok. 14 000 metrów kwadratowych!

Nowy biurowiec we Włocławku to zwiastun rozwoju miasta

W harmonogramie jest budowa obiektu w klimacie nowoczesnym. Garaż podziemny, biura o powierzchni 5,8 tysięcy metrów kwadratowych oraz 2 tysiące metrów przeznaczone na działalność usługową. Ponadto, w budynku planowane jest powstanie mieszkań. Operator ARP szacuje na powstanie od 400 do 800 miejsc pracy, natomiast Patrycja Bębas poinformowała o możliwości osiągnięcia nawet 1000 nowych miejsc.